Roke proč od te knjige

Za nas vse je pomembno, da najdemo svojo lastno poklicanost. Da se zavemo svojih talentov in sposobnosti, ki smo jih prinesli s seboj v to utelešenje. In to poklicanost potem spremenimo v svoj poklic. Da zaslužimo za svoje bivanje s tem, kar nam prinaša največje veselje in hkrati največji mogoč uspeh.

Kako pa najdemo svojo poklicanost?

Vprašajte se, kaj znate najbolje. Ste nadarjeni za rokodelstvo? Radi zase mizarite, čeprav ste trgovec? Ali pa radi kuhate in se lahko v mislih vidite kot šefa kuhinje ali gostilničarja, trenutno pa delate v izvoznem oddelku velikega podjetja? Noben problem. Mogoče lahko kombinirate oboje, da poteka vzporedno, in se nekega dne, ko kuhanje prinese določen dohodek, opogumite za spremembo.

Ste gospodinja in ste medialno nadarjeni? Potem poskusite razvijati talent še naprej in se izobraževati. Marsikje se duhovni mediji profesionalno izobražujejo. Ko se dovolj izpopolnite, lahko pomagate drugim ljudem, potem imejte posamezne seanse ali pišite knjigo o tem, kar duhovno sprejemate.

Ne postavljajmo si omejitev. Sanjajmo podnevi, premišljujmo. Kaj delamo z lahkoto, kaj nam gre dobro od rok, kaj si lahko predstavljamo delati ves dan, ne da bi nam bilo dolgčas in ne da bi pri tem izgubili veselja?
Kaj, radi se igrate z železnico kot odrasel mož? Potem premislite, če ne bi odprli strokovne trgovine za zbiratelje in profesionalce na tem področju – mogoče (malo sodobnejšo) spletno prodajo železniških modelčkov?

DANES JE VSE MOGOČE

Danes lahko iz vsakega talenta naredite poklic. Če nam je težko ugotoviti, kaj delamo najraje, kaj znamo najbolje, obstaja majhen trik: predstavljajmo si, da smo multimilijonar in da nam ni treba več delati – s čim bi se potem radi ukvarjali? Kaj bi delali čez dan, če nam ne bi bilo treba delati? Napišimo to takoj, saj nas že vodi v pravo smer.

Druga miselna odskočna deska, ki je pomagala mnogim, je, da si predstavljamo, da ležimo na smrtni postelji in v mislih pogledamo nazaj na svoje življenje: Kaj bi radi dosegli in naredili in česa na noben način ne?

»Tvegajmo, spremenimo se in opustimo svoje stare navade! Če ne bomo imeli poguma opustiti svojega delovnega mesta in se osamosvojiti, si ne bomo mogli pridobiti izkušenj, kako zaslužiti denar z dejavnostjo, ki nas veseli. Seveda lahko samostojnost tudi spodleti in pri tem veliko izgubimo. A koliko je vredna prostost? Jaz osebno rajši tvegam, preden postanem odvisen ali pa moram komu govoriti, kar je njemu povšeči,« nas opogumlja avtor knjige Roke proč od te knjige Jan van Helsing, ki vsakogar spodbuja, da najde svojo poklicanost. Potem ne bo več tako odvisen od sistema, ki nas hromi kot ljudi. O tem obsežno piše v svoji knjigi.

D. N.

Knjiga: Roke proč od te knjige