BREZPLAČNA POMOČ IN SVETOVANJE
   01 431 20 25 ali 051 307 777      

www.polarix.si  | www.longyglass.si 

Košarica 0Item(s)

V vaši košarici nimate nobenih elementov.

Product was successfully added to your shopping cart.
  • Denar je cerkveni bog Denar je cerkveni bog

Denar je cerkveni bog

Hiter pregled



Denar je cerkveni bog – Tisoče milijard v cerkvenih blagajnah, na svetu pa milijarde revnih in lačnih.


Knjiga o bogastvu katoliške cerkve po svetu in v Sloveniji, o cerkvenem zlatu, njenih nepremičninah in gotovini, državnem financiranju cerkvene sfere, cerkvenem goljufanju in pomoči drugim s tujim denarjem, cerkvenih mafijskih poslih kot »božjemu« delu, propadu mariborske nadškofije in njene gospodarsko-finančne sfere, slamnatih duhovnikih in podjetjih, hlapčevstvu države do cerkve …



Podrobnosti

Avtor: Vladko Began
Založba: samozaložba
Obseg: 302 strani
Format: 13 × 20 cm
Vezava: mehka

Na svetu je huda kriza. Ljudje izgubljajo službe, podjetja propadajo, države se zadolžujejo, da bi omilile posledice krize. Srednji sloj vedno hitreje izginja in se spreminja v revnega. Revščina se veča, število lačnih že presega milijardo, milijoni umirajo zaradi lakote. Po drugi strani pa je vedno več ekstremno bogatih. Globalizacija revščine narašča, lokalizacija bogastva tudi, bankirji in menedžerji si delijo mastne plače, dobički multinacionalk se bolj ali manj večajo.

Med multinacionalkami ima posebno mesto cerkev, predvsem katoliška. Čeprav je večina njenih članov vedno revnejša, pa celotno cerkveno premoženje znaša več kot 1000 milijard evrov. Če pa vzamemo v račun še premoženje cerkvenih članov, ki po nauku cerkve tudi pripada njej oziroma katoliškemu bogu, pa je številka deset tisoče milijard evrov.

Podobno je tudi v Sloveniji, saj je katolišla cerkev tudi tu zelo bogata. Sama ali preko svojih organizacij poseduje deset tisoče hektarjev zemlje, predvsem gozdov, tisoče in tisoče zgradb. Čeprav je zelo bogata, ji Republika Slovenija vsako leto da še na desetine milijonov evrov davkoplačevalskega denarja, ali v obliki neposrednih finančnih sredstev ali pa kot davčne olajšave, in ji na ta način povečuje bogastvo. Ljudstvo vse bolj strada, država pa financira neizmerno bogato cerkev. V čigavo korist dela država?

V knjigi so objavljene informacije javnega značaja in to z namenom, da javnost izve, koliko davkoplačevalskega denarja dobi cerkvena sfera za širjenje svoje vere.

 

Dodatne informacije

Članki

Cerkveni bog je denar

Žrtvovani na oltarju užitka

Proizvajalec Ne
  1. Bodite prvi in napišite mnenje za ta produkt

Napišite vaše lastno mnenje