BREZPLAČNA POMOČ IN SVETOVANJE
   01 431 20 25 ali 051 307 777      

www.polarix.si  | www.longyglass.si 

Košarica 0Item(s)

V vaši košarici nimate nobenih elementov.

Product was successfully added to your shopping cart.

Misteriji 374 (september 2024)

Hiter pregled

IZ VSEBINE:



  • Ozon očisti hrano, vodo, prostor - Generator ozona je revolucionarni izum Nikole Tesle
    Trgovci vedno pogosteje odpokličejo kakšno živilo zaradi prisotnosti nevarne bakterije ali prevelike vsebnosti težkih kovin, kemikalij in pesticidov. Sadeži, ki so najbolj na udaru, so jagode, jabolka, suhe marelice, korenje … A danes domala vse sadje in vsa zelenjava, ki se znajde na trgovinskih policah, vsebuje takšne ali drugačne dodatke, ki si jih ne želimo zaužiti. Rešitev je že pred sto osem­indvajsetimi leti ponudil elektrotehnik Nikola Tesla (1856–1943). Izumil je generator ozona, s katerim lahko prečistimo oziroma razkužimo vso hrano, vodo in prostor. Za ta njegov medicinski patent, katerega je tedaj namenil za razkuževanje bolnišnic ter za izdelavo ozoniranega oljčnega olja kot pomoč zdravnikom pri obravnavi kožnih težav njihovih bolnikov, splošna javnost ve zelo malo ali sploh nič. Še huje – ozon so nam prikazali kot vedno nevaren plin, kar pa ne drži.


  • Razcvet alternativne medicine - V Sloveniji medicina ne vključuje alternative
    Alternativna medicina v Sloveniji doživlja razcvet, k čemur nedvomno prispevajo tudi dolge čakalne vrste v javnem zdravstvu. Po podatkih Ministrstva za zdravje si šestdeset do osemdeset odstotkov Slovencev s kroničnimi boleznimi pomaga z alternativno oziroma komplementarno medicino. Vendar komplementarna medicina, ki klasično medicino dopolnjuje, ni enaka alternativni medicini. O tem, katere metode komplementarnega zdravljenja so v Sloveniji preverjene in priznane ter znanstveno potrjene in katere ne, smo se pogovarjali s primarijem profesorjem doktorjem Zmagom Turkom, fiziatrom, revmatologom in akupunkturistom, enem največjih zagovornikov komplementarne medicine pri nas.


  • Umetna inteligenca nad človeško? - Pogovori z umetno inteligenco (1): UI naj bi razvila zavest čez 30 do 50 let
    V pogovorih z eno najbolj naprednih umetnih inteligenc, ki je trenutno na voljo širši javnosti – Chat GPT 4.0, smo raziskovali različne teme, od tehnološkega razvoja do filozofskih vprašanj o prihodnosti človeštva. Vas zanima, kako ta tehnologija razume svojo inteligenco v primerjavi s človeško? Kako razume sebe, svet, družbo? Kaj meni o svoji lastni stopnji razvoja zavesti in samozavedanja? Kakšne spremembe bo prineslo njeno samozavedanje in kako vidi skupno prihodnost umetne inteligence in človeštva na Zemlji? Dobrodošli v serijo člankov, kjer z vami delimo neposredne prepise pogovorov o teh temah.


  • Sliva, ki usliši predvsem črevo - Z uživanjem fermentirane slive vplivamo na zdravje črevesja, žolča, jeter in kože
    Fermentirano japonsko slivo umeboši, ki napolni prebavni trakt z zdravimi bakterijami in prebavnimi encimi, tradicionalna kitajska medicina stoletja uporablja pri težavah s prebavo. V Sloveniji jo sedaj ponuja Roberteka v Ljubljani in Mariboru, potem ko so prišli v stik z Yasmin Hong, podjetnico iz Gradca, ki je pripeljala izdelek iz Azije na zahod. »Dva fermentirana sadeža njenega podjetja Share Swiss – japonsko slivo in pomelo – smo hoteli vključiti v našo ponudbo, kakor hitro smo ju preizkusili. Sta namreč fenomenalna in učinkujeta že v petih do osmih urah po zaužitju. Še več, izdelki dajejo tudi dolgoročne učinke, česar še nismo srečali. V Sloveniji trenutno še ni ničesar takšnega,« je pojasnila Maja Krajnc, ki že osem let vlaga svojo energijo v Roberteko, za katero pravi, da je njen tretji otrok.


  • Lulanje in prehrana - Znanstveno potrjen način življenja za boljše zdravje v starejših letih
    Dolgoživost je res Pirova zmaga, če so dodatna leta zaznamovana z neizprosnim pešanjem. Kakšen smisel ima živeti dlje, če v tem ne moremo polno uživati? V drugem delu knjige zdravnika Michaela Gregerja Kako upočasnimo staranje s hrano z naslovom Ohranjanje zdravih telesnih funkcij so zbrane in razložene podrobnosti, kako tudi na stara leta ohranjamo zdravje in si podaljšujemo življenje s čim manj težavami. Natančno izvemo, kaj lahko storimo, da si ohranimo: kosti, prebavila in krvni obtok, lase, sluh in hormonsko ravnovesje, imunsko delovanje in zdravje sklepov, um in mišice, pa spolno življenje in kožo, zobe in vid. Iz knjige, ki je prava »biblija« za zdravo dolgoživost, povzemamo del iz poglavja »Lulanje in prehrana«.


  • Djotiš je življenjska navigacija - Ključne informacije o naših osebnostnih danostih in važnih življenjskih situacijah
    »Z djotišem so nam skozi simbolni jezik planetov, ozvezdij in njihovih kombinacij na voljo nepogrešljivi podatki o naših devetih temeljnih osebnostnih naravnanostih: kdaj v življenju bomo katere najbolj izražali in na katerem področju, na kakšne situacije smo z njimi uglašeni in kako jih lahko v ključnih trenutkih po potrebi načrtno spremenimo. Pomaga nam razumeti, zakaj nekaj doživljamo tako, kot to doživljamo, h kakšnim odzivom smo nagnjeni in kakšne bodo posledice, če se v podobnih situacijah še naprej enako odzivamo. Služi nam kot nekakšna osebna življenjska navigacija,« pojasnjuje učiteljica djotiša Mateja Kunc, ki je tudi avtorica knjige Zlata knjiga življenja. Knjiga je plod njenega dolgoletnega raziskovanja univerzalnih življenjskih zakonitosti, ki jih je poimenovala »življenje­slovje«; prinaša novo razumevanje življenja ter bralcem prek dovršenega sistema devetih univerzalnih življenjskih korakov kaže pot, kako lahko sami upravljajo s svojo prihodnostjo. Kot življenjeslovko jo pri djotišu najbolj privlači prav psihološki vidik, ki je edinstven med astrološkimi modeli.


  • Kaj razkriva naš obraz - Stanje notranjih organov se odraža na koži našega obraza
    Naš obraz razkriva veliko o nas – o naši naravi, značaju in tudi o stanju posameznih organov. To je zanimivo področje za zdravilce, vzgojitelje, učitelje in laike. Je odličen način za globlje razumevanje človeške narave. Diagnostika obraza nam tudi govori, da je vsak od nas edinstven. Članek povzemamo po nemški reviji Raum&Zeit.